نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


نگه داری دراسنا کامپکت به قدری آسان و راحت است که بسیاری از افراد تنها جایگاه پرورش این گیاه را اداره ها، بانک ها و … می دانند. چون طبیعتاً در چنین محیط هایی شرایط لازم برای پرورش گیاه وجود ندارد.

این ویژگی سبب حیات دراسنا کامپکت در محیط های بسته و کم نور شده است. یعنی این گیاه نسبت به سایر گل های آپارتمانی شرایط ویژه ای برای حیات و پرورش ندارد. گیاه دراسنا کامپکت نیاز به فضای چندانی برای رشد ندارد. از این رو در محیط های کوچک خانه برای یک دکوراسیون جذاب پیشنهاد می شود. به خصوص اینکه می توان از دراسنا کامپکت بر روی میز نگه داری کرد.

آبیاری

برای آبیاری دراسنا کامپکت باید به روش اصولی عمل کنید. یعنی از آب بدون املاح استفاده کنید. این املاح اگر به مصرف گیاه برسند، بعد از مدتی گیاه را در ناحیه نوک برگ، قهوه ای و سپس سیاه می کنند.

نگه داری دراسنا کامپکت

بهتر است برای آبیاری و پرورش دراسنا کامپکت از آب تصفیه شده یا آب جوشیده سرد شده کمک بگیرید. البته می توانید آب شیر را نیز به مدت ۴۸ ساعت در معرض هوای آزاد قرار دهید و بعد از این مدت، به مصرف گیاه برسانید.

برای زمان آبیاری بهتر است سطح خاک را در نظر بگیرید. اگر چندین سانتی متر خاک خشک شده است، می توانید آبیاری بعدی را انجام دهید. به هیچ وجه خاک این گیاه را غرقابی و مملوء از آب نسازید. چون شرایط عالی برای رشد قارچ ها را فراهم می کند و گیاه زرد خواهد شد.

دما

دمای مطلوب برای کاشت دراسنا کامپکت معادل ۲۵ درجه سانتی گراد است و دمای بیش از آن را نمی پذیرد. دمای بالای ۲۵ درجه سبب خشکی و عطش گیاه و در نتیجه سوختن و قهوه ای شدن برگ ها می شود. این گیاه در فصول سرد نیز دمای کمتر از ۱۲ درجه سانتی گراد را نمی تواند تحمل کند.

پرورش دراسنا کامپکت

خاک

برای دراسنا کامپکت مخلوطی از خاک برگ یا پرلایت، شن و خاک باغچه تهیه کنید. آب اطراف ریشه گیاه نباید بیش از اندازه باقی بماند. چون سبب از بین رفتن گیاه می شود.

کود

ترکیب خاکی این گیاه سبک است و زهکشی آن بالاست. بنابراین باید برای تقویت این گیاه، کود ۱۰-۱۰–۱۰ را هر ماه یک بار به کار ببرید. این کود مخصوص گیاهان زینتی است و مواد مغذی لازم برای گیاه را تامین می سازد.

رطوبت

بهتر است همواره رطوبت لازم را برای پرورش دراسنا کامپکت فراهم کنید. برای حفظ رطوبت آن، یک ظرف را از سنگ و آب پر کنید. آن گاه گلدان دراسنا کامپکت را بر روی سنگ قرار دهید. البته مراقب باشید که گیاه شما آب را جذب نکند. چون در این صورت ریشه گیاه شما به شدت فرسوده و پوسیده می شود.

این کار به منظور جذب رطوبت انجام می شود. یعنی با تبخیر آب داخل ظرف، رطوبت ناشی از تبخیر نصیب گیاه می شود.

نور

منبع نوری مستقیم برای نگه داری دراسنا کامپکت مضر است و سبب زرد شدن نوک برگ های آن می شود و در واقع گیاه را به نوعی آفتاب سوختگی دچار می کند.

علت زردی دراسنا کامپکت

پرورش دراسنا کامپکت بر عکس کاشت پیچک نیلوفر نیاز به قرار گرفتن پشت پنجره ندارد. برای رشد دراسنا کامپکت باید از نور غیر مستقیم به شکل فیلترینگ بهره مند شوید.

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    لینکدونی

    دسته‌ها